Nákupní košík
Umíte...? Ano, umíme!
+420 607 790 509

Vyhledávání:

rozšířené

Zákazník
Aktuality
12.04.2018Nové koupelnové vybavení AnoUmímeVětšina z nás řeší při nákupu klasické dilema – kvalita, nebo ce
07.12.2017Od 27.12. do 4.1. máme volno! Vážení zákazníci, po každoročně náročných vánočních svátcích si b
01.12.2017Výprodej v sekci Rozbalené zbožíTaké už jste někdy měli při nákupu pocit, že platíte hlavně za obal? T
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?Doporučte nás

Počítadlo

TOPlist

Buďte vidět za tmy!

Bezpečnost našich dětí na prvním místě!

 

Podle nového zákona z února roku 2016 musí být chodec označen ve tmě reflexními prvky, aby jej projíždějící řidiči nepřehlédli. Chodci tím nově vznikla povinnost nosit za snížené viditelnosti mimo obec reflexní prvky. Pokud se tedy chystáte jít pěšky mimo obec za soumraku, v mlze nebo dokonce ve tmě, vaší povinností je nosit reflexní pásku pro chodce nebo jiný reflexní prvek, díky kterému budete pro motoristy na silnicích dostatečně viditelní. Počet nehod způsobených špatnou viditelností chodců je velmi vysoký a vhodné reflexní prvky mohou zachránit mnoho lidských životů.

Například v období roku 2012 - 2015 zemřelo na silnicích 523 chodců, z toho 303 v noci. Téměř sto lidí zemřelo pod koly vozidel v roce 2015 protože nebyli vidět. Statistiky jsou v tomto ohledu velmi smutné a většina z nás tuto skutečnost podceňuje. Přitom je to tak jednoduché - drobný, praktický a nenákladný reflexní prvek může zachránit život.
Chodce v tmavém oblečení bez reflexní pásky vidí řidiči jen na několik metrů a nemají tak šanci zareagovat a vyhnout se mu. Reflexním prvkem se viditelnost chodce zvyšuje na cca 200 metrů, což je vzdálenost, pro řidiče jedoucí rychlostí kolem 70 km/h, naprosto dostačující.
I kvalita reflexních prvků je velmi důležitá. Chodci se často mylně domnívají, že jim jako reflexní prvek postačí obyčejná baterka nebo mobilní telefon. Jenže mobilní telefony ani baterky nejsou reflexním prvkem a rozhodně nestačí. Neumí odrážet světlo, což je hlavním požadavkem reflexního prvku a navíc mohou protijedoucího řidiče spíše zmást.

Reflexní a fluorescenční předměty nejsou drahé. Máme pro vás na našich stránkách ideální ochranu při šeru nejen pro vaše děti, ale i chodce, sportovce, nebo třeba psy. S tímto pomocníkem Vás nebo Vaše blízké nikdo nepřehlédne. Jedna z možností je bezpečnostní páska o velikosti 14 x 6 cm o váze 28 g, s variantou připnutí prostřednictvím lanka kamkoliv. Reflexní přívěšek je navíc opatřen LED diodou, která má tři režimy svícení a vydrží svítit až 230 hodin. Baterie jsou vyměnitelné. Takového pomocníka najdete u nás za pár korun - lidský život má jistě vyšší cenu.


Jak zvýšit viditelnost?

1. Dětem pořiďte oblečení či školní brašny buď přímo s reflexními prvky, nebo je těmito prvky doplňte.

2. Používejte reflexní a fluorescenční materiály a kombinujte je, abyste byli dobře vidět za světla i za tmy (bezpečnostní pásky opatřené baterií, které mají i možnost svítit).

3. Reflexní předměty umístěte nejlépe ke konci rukávů, blízko ke kolenům a do úrovně pasu, případně na batohy (cyklisté také na přilbu a kolo).

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek:

Platební metody: