Nákupní košík
Umíte...? Ano, umíme!
+420 607 790 509

Vyhledávání:

rozšířené

Zákazník
Aktuality
12.04.2018Nové koupelnové vybavení AnoUmímeVětšina z nás řeší při nákupu klasické dilema – kvalita, nebo ce
07.12.2017Od 27.12. do 4.1. máme volno! Vážení zákazníci, po každoročně náročných vánočních svátcích si b
01.12.2017Výprodej v sekci Rozbalené zbožíTaké už jste někdy měli při nákupu pocit, že platíte hlavně za obal? T
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?Doporučte nás

Počítadlo

TOPlist

Jak vybrat power banku?

Prvním faktorem u výběru takové powerbanky je – k jakým účelům ji budu využívat, kolik a jaké přístroje si pomocí ní budu chtít dobíjet. V podstatě je schopná dobíjet cokoliv, co lze připojit k notebooku či PC přes USB kabel tzn. mobily, tablety, MP3 přehrávače, PSP konsole, PDA, kamery, fotoaparáty atd. Podle volby dobíjeného si odvodíme, jakou výši kapacity potřebujeme a zda mi stačí pouze jeden či dva výstupy. Kapacita je i mezníkem velikost a hmotnosti powerbanky. Musíme si tedy dobře rozmyslet, k jakým účelům si powerbanku volíme.

Kapacita powerbanky – je ukazatel toho, kolik nabití dokáže powerbanka poskytnout. Pokud má baterie ve vašem mobilní telefonu 2000 mAh a záložní baterie 5000 mAh, poskytne dvě plná nabití.

Kapacity powerbank
• do 2 000 mAh – pro jedno dobití mobilního telefonu.
• do 5 000 mAh – doporučeno pro výkonnější smartphony a při cestování
• do 10 000 mAh – pro delší pobyty bez možnosti dobití zařízení
• nad 15 000 mAh – vhodné pro dobíjení telefonů i tabletů, většinou bývají větší a těžší
• nad 20 000 mAh – vhodné pro dobíjení telefonů, tabletů i notebooků, většinou bývají větší a těžší

Výstupní proud – hodnota, která určuje, jakým proudem může baterie nabíjet vaše zařízení. Čím vyšší je, tím rychlejší bude dobíjení. Pokud je výstupní proud například 1000 mA a baterie ve vašem mobilu má kapacitu 3000 mAh, bude nabití trvat 3 hodiny.


Vstupní proud – jakým proudem se může powerbanka nabíjet. Je to méně důležitý parametr.


Konektory – nejčastěji jsou součástí výstupní konektory USB-microUSB. Pro jiná zařízení je většinou potřeba dokoupit vyhovující kabel např. pro zařízení Apple. Powerbanka se 2 USB výstupy vám poskytne možnost nabíjet dvě zařízení najednou.


Několik základních rad pro správné používání powerbanky

Pro maximální využití uložené energie nabíjejte zařízení před jeho úplným vybitím. Vhodná powerbanka by měla mít výstupní proud 1A pro telefony a 2,1A pro tablety. Také správná volba kabelu může ovlivnit kvalitu dobití.
Nevystavujte ji přímému slunci a vysokým teplotám, ideální teplota je v rozmezí 0 až 25°C.
Před dlouhodobým skladováním nabijte powerbanku na cca 50 % a tím prodloužíte její životnost a pro skladování zvolte temné, suché místo.
Pokud je při nabíjení nabíjené zařízení zapnuté, dochází souběžně ke spotřebě energie, proto je ho dobré pro urychlení nabíjení vypnout.


Něco málo o Li-Ion (Lithium-iontová baterie):

Při používání těchto baterií je nutné dodržovat jistá pravidla. O Li-Ion bateriích platí jedna zásadní věc – nemají rády extrémy. Stejně jako jim nesvědčí úplné vybití, tak je nepotěší plné 100% nabití. Při porušení těchto pravidel může dojít při extrémním přebití baterie k reálné explozi a při extrémním vybití dojít k okamžitému a nenávratnému poškození.

Bateriím nového typu nevadí nabíjení např. ze 60 %, ale pokud je necháte vybít na 0 % riskujete snižování její kapacity. Nejlépe pohlídat, aby u smartphonu, laptopu a tabletu hladina baterie neklesla pod 20 % (klidně i víc). Samozřejmě pokud vám po náročném dni zbyde v akumulátoru pár procent, nic se neděje. Jednou měsíčně to může být prospěšné pro kalibrování a zpřesnění výpočtu zbývajícího času (především u notebooků). Jestli si tedy chcete svoji baterii hýčkat a dostat z ní maximální výkony, vytáhněte ji ze sítě o chvíli dříve, než dosáhne plné kapacity. V opačných případech brzy zaznamenáte pokles kapacity baterie.
Oproti bateriím Ni-MH nabízejí Li-Ion o 20 a více procent více energie a díky vyššímu napětí jednotlivých článku i menší rozměry.
Počet nabíjecích cyklů je zde zvýšen až na 1000 a doba nabíjení je kolem 2 a půl hodiny.

Důležité informace:
- Baterii můžete nabíjet v jakékoliv fázi vybití (nemá paměťový efekt jako baterie Ni-MH)
- Nenechávejte baterii hluboce vybít.
- Nabitou baterii můžete nechat delší dobu v nečinnosti (i několik měsíců).
- Nevystavujte baterii vysokým teplotám.


Na závěr zopakování několika pravidel, která se vyplatí dodržovat:

Nenechávat baterii / akumulátor dlouho vybité
Když už vám telefon „umře“, pospěšte si s jeho nabitím. Nedoporučuje se ponechat vybitý smartphone týden bez nabití. Baterie v takovém případě může ztratit schopnost držet nabití. Pokud víte, že nebudete přístroj dlouho používat, nabijte ho na 50 %. Není dobré nabíjet baterii úplně, protože to může vést ke zmenšení její kapacity a zkrácení životnosti.


Horko – není přítelem jakékoliv baterie / akumulátoru
Lithiovým bateriím neprospívají vysoké teploty. Akumulátory dlouhodobě vystavené velkému teplu ztrácejí svoji kapacitu. Například pokud byste celý rok nechali svou baterii ve 40°C, záhy ztratí zhruba 35 % své kapacity. Sice s procesorem, který generuje teplo (telefony) toho moc neuděláme, ale můžeme se vyhnout tomu, abychom ponechávali na přímém slunečním svitu např. na palubní desce auta či jiných místech. Ideální teplota je v rozmezí 0 až 25°C.


Nenabíjejte telefony / akumulátory po celou noc
Většina lidí z praktických důvodů nabíjí svůj telefon přes noc. Tím přístroji poskytujeme nabíjení i 8-9 hodin. Telefon ale pro svoje nabití nepotřebuje zpravidla více, než tři hodiny. Lithiové baterie nemají však rády plné nabití a celonočním pravidelným dobíjením si zkrátíme životnost baterie. Doporučuje se telefon během nabíjení vypnout nebo přepnout do režimu letadlo.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek:

Platební metody: