Nákupní košík
Umíte...? Ano, umíme!
+420 607 790 509

Vyhledávání:

rozšířené

Zákazník
Aktuality
12.04.2018Nové koupelnové vybavení AnoUmímeVětšina z nás řeší při nákupu klasické dilema – kvalita, nebo ce
07.12.2017Od 27.12. do 4.1. máme volno! Vážení zákazníci, po každoročně náročných vánočních svátcích si b
01.12.2017Výprodej v sekci Rozbalené zbožíTaké už jste někdy měli při nákupu pocit, že platíte hlavně za obal? T
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?Doporučte nás

Počítadlo

TOPlist

Údržba vodovodních baterií

Pravidelná péče o baterii se vyplatí

Grohe údržba bateriíBaterie, stejně jako jiné vybavení domácnosti, potřebuje pravidelnou údržbu. Nejčastější potíže způsobuje opotřebení jednotlivých částí baterií. Velmi často zapomínáme například na perlátor. Pokud je perlátor plný nečistot a vodního kamene, voda hůře protéká a neplní svoji funkci, proud není jednotný a voda stříká do okolí vany, umyvadla nebo dřezu. Není nic jednoduššího, než perlátor vyčistit, propláchnout proudem vody, zbavit mechanicky usazenin a vodního kamene.
Dalším velmi častým problémem, který zná každý z nás, je kapání vody z baterie. Způsobuje to buď „vymačkané“ (opotřebované či poškozené) těsnění, nečistoty, v ojedinělých případech vada materiálu či poškození baterie. U baterií a sprch je ale krátkodobé odkapávání (v rozmezí 30 vteřin až 1 minuty) podmíněno fyzikálně a neznamená vadu výrobku. Pokud ale voda kape neustále, mohlo by to být způsobeno například tím, že protéká kartuše.
Po určitém čase se může stát, že se voda neplánovaně objeví v okolí baterie, znamená to obvykle, že netěsní otočný výtok kuchyňské baterie. Těsnění otočné části může být znečištěné nebo poškozené. V tomto případě je nutné těsnění kvůli izolaci otočného výtoku vyměnit. Výměna těsnění se provádí vždy podle přiloženého montážního návodu a daného typu výrobku. Potřebné montážní návody k výměně těsnění naleznete většinou na internetových stránkách výrobce. Většinou zde naleznete i čísla náhradních dílů. Doporučuje se drážkové kroužky ze sady těsnění před instalací správně namazat.
Někomu se může stát, že se postupně snižuje proud vody v baterii. Opět bývají příčinou nečistoty. Řada nástěnných baterií má na vstupu umístěna drobná sítka, která zamezují vstupu nečistot do armatur. Pozor, podobná sítka jsou například mezi vytahovací hadicí a sprchou dřezových baterií. Zde se také nachází malý filtr, který je umístěn v připojení vytahovací hadice. Stačí jej vyjmout ostrým předmětem, očistit a vložit zpět.
Důležité však je potížím předcházet, a to pravidelnou údržbou a čistěním. Nejlépe baterii vyčistíte trochou mýdla a vlhkým hadříkem, poté opláchněte a vytřete baterii do sucha. Po každém použití vysušte baterii, tím zabráníte usazování vápenatých skvrn na výtoku. Pokud již nějaké vápenaté usazeniny na baterii máte, odstraňte je čistícím výrobkem určeným přímo dodavatelem, který je šetrný k životnímu prostředí.
K čištění nepoužívejte abrazivní houby nebo abrazivní prostředky. Nedoporučujeme používat čisticí prostředky obsahující rozpouštědla a kyseliny, odstraňovače vodního kamene, ocet a čisticí prostředky s kyselinou octovou.
Výrobci armatur se snaží čelit největšímu nepříteli svých produktů, kterým je vodní kámen. Například všechny sprchové hlavice Grohe jsou vybaveny SpeedClean technologií. Proto jsou trysky vyrobeny z odolného plastu, na který vodní kámen nepřilne. Sprchovou hlavici tudíž stačí otřít houbou a vápenec zmizí.

Každá vodovodní baterie je jiná a také má jiné nároky. Dokladem jsou například termostatické baterie. Termostaty mají úsporné tlačítko, které nám ušetří vodu a tím i peníze. Není to zanedbatelné množství, jde až o 50% spotřeby vody. Při zapnutí termostatu se nejprve zapne horká voda, která udržuje studenou vodu uzavřenou do dosažení požadované teploty.
Termostat se také stará nejenom o vyrovnání teploty, ale i tlaku. Novější modely termostatů GROHE obsahují technologii GROHE CoolTouch® způsobující to, že povrch baterie nebude nikdy teplejší než vypouštěná smíšená voda. Technici firmy se setkávájí s řadou unikátních dotazů. Například zákazník se ptal, proč termostat během použití píská. Příčinou zpravidla bývá nečistota, která se usadí mezi spojkou a směšovačem. Stačí pak zkontrolovat filtr a termostatický prvek, vyčistit jeho usazení, a pokud ani toto opatření nevyřeší situaci, je nutno volat odborný servis.
Jakékoli potíže se mohou lišit. Rozhodující je kvalita baterie, doba a častost použití, tvrdost vody a její tlak. Dodáváme baterie pouze renomovaných výrobců, kteří mají zkušené techniky a dostatek náhradních dílů.

Provozovatel

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail pro odběr novinek:

Platební metody: